Przejdź do treści

Organizacja PSSE w Garwolinie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie zapewnia realizację zadań Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie z zakresu zdrowia publicznego poprzez sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzenie działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska, a także prowadzenie działalności oświatowo-zdrowotnej.
Obszarem działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie jest powiat garwoliński, w skład którego wchodzą:
- 2 miasta: Garwolin, Łaskarzew;
- 2 miasto-gminy: Pilawa, Żelechów;
- 10 gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Wilga, Trojanów.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie jest zorganizowana w sposób umożliwiający stałe utrzymywanie zdolności do realizacji działalności inspekcyjnej. Jej struktura i sposób zarządzania pozwala zapewnić bezstronność w działalności.

Zadania, cele, a także struktura i sposoby działania PSSE opisane są w Statucie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie.

Struktura odpowiedzialności i podległości w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie określona jest w Regulaminie Organizacyjnym

Działalność nadzorową wykonuje Oddział Nadzoru, w którym w poszczególnych obszarach działalności technicznej specjalizują się:

  • Sekcja Epidemiologii;
  • Sekcja Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków;
  • Sekcja Higieny Komunalnej;
  • Sekcja Higieny Pracy;
  • Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży;
  • Sekcja Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego.

Z Oddziałem Nadzoru ściśle współpracuje, realizując zadania zmierzające do ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych

  • Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
Czas wytworzenia informacji:
2016-06-07 13:17:06
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
PSSE Garwolin
Czas ostatniej aktualizacji informacji:
2019-07-24 10:50:58
Osoba aktualizująca informację:
PSSE Garwolin